Kendime Notlar – Bir Başarı Hikayesi

Herkes bana, “çok ilginç vakalarla çalışıyorsun, çok değişik deneyimlere aracılık ediyorsun, yazsana bunları” diyordu, bu bloğun amacı da bu olsun öyleyse…

Seans deneyimleri, sembolizma ve bilinçaltı kodlarıyla ilişkileri açısından toparlandığında bir gün kitap olacaklar muhtemelen.

Şimdilik “Kendime Notlar” tadında, herhangi bir sıra gözetmeden sizlerle paylaşmanın da şifaya aracılık edebileceği inancıyla deneyimleri aktarmak istiyorum.
Umarım bazılarınıza, hayat yolu içinde kendisiyle aynı sıkıntıları yaşayanların dönüşüm ve şifa hikayeleri umut ve motivasyon kaynağı olur.
Öncelikle, bilinçaltı dönüşüm seanslarının doğası gereği ruh-beden-zihin bütünlüğünde işlediğini hatırlayarak başlayalım. İkinci uyarı ise hastalıkların/blokajların doğası yla ilgili: Tüm hastalıklar önce ruhsal alanımızda başlar, zihinde büyür, duygularımızı değiştirir ve son olarak fiziksel bedene iner. Çoğumuz, onları ruhsal ve zihinsel düzlemdeyken görmezden gelir, ancak duygusal ve fiziksel sıkıntılar yaşamaya başladığımızda yani semptomlar daha bir “ayan” olduğunda yardım isteriz. Farkındalığımız arttıkça onları daha erken yakalama ve dönüştürme şansımız da artar. Ancak bazen hayat içinde uğradığımız ağır bombardımanlar içinde farkındalığı yüksek olanlarımız da arada evrenden gol yeriz, bunda utanılacak bir şey yok
16 yılda binlerce seans yaptığım düşünülürse, seanslar içinde birbirine hikaye olarak oldukça benzeyenler olduğunu inkar etmiyorum. Mümkün olduğunca her çeşitten bol örnekler vermeye çalışacağım, çok benzersiz vakalarda kişilerin izni olduğu sürece isimlerini de yayınlanlayacağım.
Bu uzun girizgah ve hatırlatmalardan sonra gelelim ilk hikayemize:
Bir ortak arkadaşımız aracılığı ile ulaştı Ceyda bana. Hikayesi, hayatının daha kolay, keyifli ve sağlıklı geçmesi beklentisiyle yapılan bir mide küçültme operasyonu sonrasında yaşanan sıradışı aksilikler ve hatalar zinciri sonucu başlamıştı. Telefonda dinlerken içimden “Film olsa, amma da abartmışlar derdim, bu nasıl kabus bir hikaye” diye düşündüğümü hatırlıyorum.
Seans öncesi ilk sıkıntı, mide operasyonu sonrası yapılan müdahalelerden birinde delinen yemek borusundaki kaçak sebebiyle su bile içememesi ve çok uzun zamandır bağırsaktan açılan bir kanalla beslenmek zorunda olmasıydı. Yani tanıştığımızda “bunun bilinçaltı sebeplerine bakalım”noktasını geçeli çok olmuştu Ceyda. İlk etapta gayet fiziksel olarak kapanmayan deliğin onarımı için desteğe ihtiyacı vardı. 4 uzaktan “Reiki Destek seansı” sonrası, önce yudum yudum su ve diğer sıvıları tüketebilmeye başladı. Şükür ki delik kapanmış ve soluk borusuna kaçak riski ortadan kalkmıştı.
Ama hala sıkıntı vardı, yutma refleksi tam rahat değildi, çünkü tüm bu operasyonlar içinde, mide, yemek borusu tahrip olduğu için sindirim sisteminin tamamı bağırsaktan alınan dokularla yeniden yaratılmıştı. Görünüşe göre de dokular bütünle uyum sıkıntısı yaşıyordu. Tıbben söylenen, yemek borusunun gevşemesi, açılması zaman alacaktı ama belki de hiç rahatlayamayacaktı, yani ömür boyu yemek yerken yutma refleksi tam işleviyle çalışamayacaktı. Ayrıca, evet yara kapanmıştı ama aylar boyu normal beslenme yapılamadığı için kan değerleri de çok düşüktü. Bu noktada 2 uzaktan Reiki Destek Seansı daha yapmaya karar verdik. İkinci seans sonrası, yeni dokular bütüne uyumlanma sürecine girdi ve yutkunma hissedilir şekilde rahatladı. Kan değerleri de risk sınırının dışına çıkmayı başardı.
Son olarak Ceyda başka bir sorundan bahsetti, evet katı yiyeceklere bile geçebilmiştik artık ama hayati önem taşıyan su tüketiminde zorluk yaşıyordu çünkü kana kana su içemiyordu. Bunun hem hala kaçak olabilir mi korkusundan hem de eskiden alıştığı gibi soğuğa yakın su tüketmekten korktuğundan olduğunu keşfettik. Bu noktada da telefonla mini bir Bilinçaltı Seansı yaptık. Yarım saatin sonunda Ceyda zihinsel olarak yaşadığı rahatlıkla su içme deneyimini, mutfağa gidip gerçekten büyük bir bardak dolusu suyla geri dönerek ve onun yarısını bir seferde içerek fiziksel olarak da tekrarladı Böylece mini bir seans sonrası, bir haftada ancak tükettirebildiğimizden fazla suyu bir seferde rahatlıkla içti.
Ceyda, tıbbın onu tepe sersemi yaptığı bir noktada ulaşmıştı bana. İmkansız cevabını kabul etmeyeceğimiz konusunda birbirimize seanslar öncesi verdiğimiz söz ve enerjinin desteğiyle aldığımız yol, inanılmaz. Gerçi benim için inanılmaz kelimesinin sözlük anlamı 16 yıllık deneyimlerim sonucu oldukça değişti ama yine de “inanılmaz” 😉
Hep söylerim, sizlerin başarı hikayesi ve dönüşüm serüveniniz benim ruhumun en değerli besin kaynağı.
Dönüşüm yolculuğunuzda onlara eşlik etmeme izin veren tüm danışanlarım ile yaşadığım deneyimler de benim dönüşüm yolculuğum.
Sevgiyle.